Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

Mezuniyet / İlişki Kesme
Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerin diplomalarını veya Geçici Mezuniyet Belgelerini alabilmesi için izlenecek prosedür aşağıda belirlenmiştir:

1) Öğrencilerimiz diploma kılıflı isterlerse aşağıdaki IBAN hesabına ödeme yapmaları gereklidir. Ödeme yaparken isim,  soyisim, TC kimlik numarası ve almak istedikleri ürün adını açıklama kısmına yazmaları gerekmektedir.

IBAN : : TR09 0001 0022 9412 1577 4850 62

Hesap Adı : Matbaa Döner Sermaye İşletmesi

Fiyat : 250,00 TL


2) Aşağıda ekli bulunan matbu İlişik Kesme Belgesini ilgili birimlere imzalattıktan sonra aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte öğrenci işlerine teslim edilmesi gerekmektedir.

 

3) Öğrencilerimiz Mezuniyet Töreni için Cübbe isterlerse aşağıdaki IBAN hesabına ödeme yapmaları gereklidir. Ödeme yaparken isim,  soyisim, TC kimlik numarası ve almak istedikleri ürün adını açıklama kısmına yazmaları gerekmektedir.

IBAN : TR46 0001 0022 9412 1577 4850 75

Hesap Adı : Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

Fiyat : 350,00 TL

 


MEZUN ÖĞRENCİLERİN DİPLOMA DEFTERİNİ İMZALAMADAN ÖNCE ÖĞRENCİ İŞLERİ BÜROSUNA TESLİM ETMESİ GEREKEN BELGELER:

- Diploma kılıfı istenmiş ise ücretini yatırdığına dair banka dekontu.

- Öğrenci Kimliği

- Araç Stiker'ı( alınmışsa )

- İlişik Kesme Formu (İlgili birimlerce imzalanmış olması)

* İlişik Kesme Formunda Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığının onayı gerektiğinden kütüphaneden cezalı duruma düşen öğrenciler bu cezalarını sildirmek için öncelikle borcunu http://cat.lib.comu.edu.tr/yordambt/yordam.php?-ac=uye adresinden sorgulamalı ve çıkan borcu aşağıdaki bilgiler doğrultusunda hesaba yatırıp dekontunu getirmelidir.

*********************************************

Ödünç alınan yayınların zamanında iade edilmemesi nedeniyle oluşan kullanım süresi aşım bedellerinin aşağıda bilgileri yer alan hesaba yatırılarak, dekontun ödünç iade bankosuna ibraz edilmesi veya kutuphanecomu.edu.tr adresine email olarak gönderilmesi gerekmektedir.

(Sadece mezun öğrencilerimiz için geçerli olmak üzere ödenmesi gereken kitap kullanım süresi aşım bedeli 5 TL ve altında olan kullanıcılarımızın ödeme yapmadan kütüphane ile iletişime geçmesi gerekmektedir.)

Ziraat Bankası 18 Mart Üniversitesi Şubesi

Hesap No: 2294-17000-5028

IBAN: TR71 0001 0022 9400 0170 0050 28

Açıklama: Ad-Soyad, T.C. Kimlik No, "Kütüphane Materyali Gecikme Bedeli Ödemesi"

*********************************************
 
               - Borç bilgisi sorgulama sayfasında  üye kodu yerine T.C. kimlik numaranız, şifre kısmına eğer şifrenizi daha önce belirlediyseniz şifrenizi, şifre belirlemediyseniz ilk şifre olarak 1(bir) i girip durum kontrolü yapabilirsiniz.

NOT 1:Diplomasını bir başka kişi tarafından aldıracak öğrencilerin alacak kişiye Noter Vekaleti vermeleri gerekmektedir.

*** Geçici Mezuniyet Belgesi alan öğrencilerimiz daha sonra Diplomalarını alabilmeleri için aldıkları Geçici Mezuniyet Belgesinin aslını geri getirmek zorundadır.

İLİŞİK KESME FORMUNU AŞAĞIDA BULUNAN EKLER KISMINDAN İNDİREBİLİRSİNİZ

 

Ekler

İlişik Kesme Formu.pdf