Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

Kayıt Yenileme


Harç yatırma Ziraat bankalarının şubeleri veya Bankamatiklerinden yapılabilir.

*** İkinci öğretim öğrencileri her halükarda katkı payı yatırmak zorundadırlar.

*** Örgün öğretim öğrencileri normal eğitim sürelerinde harç yatırmazlar, normal süre uzayınca harç yatırmaya başlarlar. örneğin iki yıllık MYO okuyan öğrenci 3.seneye uzatırsa harç yatırmak zorundadır. Fakat örgün öğretim okuyan öğrenci kayıt dondurmuş ise dondurğu süre eğitim yılından sayılmaz. Yani iki yıllık MYO okuyan bir öğrenci iki yarıyıl (bir yıl) kayıt dondurmuş ise bu durumda 3.yılda da harç yatırması gerekmez. Sistem harç yatırmadı mesajı verirse bu durumu öğrenci işlerine bildirir durumun düzeltilmesini ister. Tabi bu düzeltmeler zaman aldığı için işini son güne bırakanlar sıkıntı yaşayabilir.

*** İkinci öğretim öğrencileri bir dönem içinde başarılı olup ilk %10 derecesine girerlerse bir sonraki dönem indirimli katkı payı yatırırlar. ilk %10 derecesi elde eden öğrenci okumuş olduğu dönemin harcından iade almaz bir sonraki dönemde indirimli harç yatırır.

*** İkinci öğretimde normal öğretim süresini aşanlar bu derecelendirmeye katılmazlar. Yani iki yıllık MYO okuyan bir öğrenci 2 yıl sonunda dördüncü yarıyılı okuduktan sonra bu kapsamın dışında kalır. Fakat öğrenci kayıt dondurmuş ise dondurğu süre eğitim yılından sayılmaz. Yani iki yıllık MYO okuyan bir öğrenci iki yarıyıl (bir yıl) kayıt dondurmuş ise bu durumda 3.yılda normal 3.ve 4. yarıyılı okuyacağından bu kapsamda değerlendirmeye girer.

Önemli NOT : Katkı Payları Hesap Numarası verilerek yatırılmamaktadır. Ziraat Bankası Şubesi veya Bankamatikten TC Kimlik numarası girilerek yatırılmaktadır. Manuel olarak ( Hesap No ile ) harç yatırılırsa sistemden düşmez ve ders seçimi yapamazsınız.

******************************************************************************

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt Yenileme Duyurusu
Kaykı Paylarının yatırıldığı hesaplar.

Not 1: Bu hesaplara manuel olarak harç yatırılırsa sistemden düşmez ve ders seçimi yapamazsınız.
Not 1: Ancak Öğrenci işlerinden bu hesaplara manuel olarak harç yatırın diye talimat verilirse yatırabilirsiniz ve dekontu da öğrenci işlerine teslim etmek zorunludur…


Ziraat Bankası Onsekiz Mart Üniversitesi Şubesi Hesap Numaraları: Şube Kodu: 2294

Örgün Öğretim Hesap Numarası : 2294-17000-5004 IBAN: TR400001002294000170005004
İkinci Öğretim Hesap Numarası : 2294-17000-5005 IBAN: TR130001002294000170005005