Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ - TÜBİTAKBİDEB 2209-A/B Üniversite ÖğrencileriAraştırma Destek ProgramlarıBilgi Günü ve Proje Yazma Etkinliği

Üniversitemiz Proje Ofisi Koordinatörlüğü tarafından,Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) kapsamında, ön lisans ve lisans öğrencilerimizin araştırma süreçlerine projeler ile katılımını desteklemek üzere 14 Nisan 2023 tarihinde çevrimiçi olarak ''TÜBİTAK BİDEB 2209-A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Destek Programları Bilgi Günü ve Proje Yazma Etkinliği'' düzenlenecektir.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı Başkanlığı (BİDEB) 2209 Programının amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA)" çerçevesinde, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek; ön lisans öğrencilerine ise lisans öğrenimi öncesinde proje hazırlama kültürü kazandırmaktır.

2209-A ve 2209-B Programı çağrıları 25 Nisan 2023'te açılacak olup, başvurular 26 Mayıs 2023 tarihine kadar devam  edecektir.

BİDEB 2209 A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Destek Programları Bilgi Günü ve Proje Yazma Etkinliği, Trakya Üniversiteler Birliği üye üniversitelerine ve tüm paydaşlarımıza açık olup; etkinlik afişi, içeriği ve Zoom linki ekte sunulmaktadır.

Programa katılacak akademisyen, öğrenci ve sanayi temsilcilerinin 13/04/2023 tarihine kadar ekte yer alan linkten kayıt olmaları beklenmektedir.

KAYIT LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)