Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI - Avrupa Atık Azaltım Haftası

Marmara Belediyeler Birliği’nin (MBB) Türkiye Koordinatörü olduğu, Avrupa Atık Azaltım Haftası ( European Week for Waste Reduction – EWWR ) girişiminin bu yılki etkinlikleri 20-28 Kasım 2021 tarihlerinde “ Döngüsel Topluluklar ” teması ile gerçekleştirilecektir.

Atık azaltma, malzemelerin yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık oluşturmayı 2009’dan beri temel amaç edinen EWWR, atık yönetimi kapsamında üç temel faaliyet temasına (Azaltma-Yeniden Kullanma-Geri Dönüştürme) odaklanmaktadır. Avrupa Atık Azaltma Haftası, bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında bilinçlendirme eylemlerinin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan bir girişimdir. Belediyeler, kamu kurumları, atık yönetim şirketleri, özel şirketler, sivil toplum örgütleri, okullar ve üniversitelerin yanı sıra vatandaşlar da bireysel olarak EWWR'ye katılabilirler.

Türkiye’den projeye yönelik tüm başvurular MBB koordinasyonuyla kabul edilecek olup başvuru aşamasında ihtiyaç duyulacak Türkçe bilgilere ve kayıt için yönlendirmeye www.marmara.gov.tr internet sitesinden erişilmektedir. İlgili tüm başvuru sahipleri; EWWR’ye ait resmi internet adresi (https://www.ewwr.eu/en) üzerinden “register” linki aracılığıyla kayıt olduktan sonra, projelerinin söz konusu sisteme İngilizce olarak girişini sağlayabileceklerdir.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)