Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğrenci ve Öğretim Üyelerinden Sanatsal Sergi

Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanlarının 2018-2019 yılları içinde yaptıkları çalışmalar, 16 Mayıs Perşembe günü Çan Meslek Yüksekokulu fuaye alanında sergilendi. Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü tarafından her yılsonu gelenekselleşen yılsonu sergileri bu yıl Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuba KORKMAZ’ın önderliğinde Mimari Dekoratif Sanatlar ve Seramik-Cam -Çinicilik Programlarının ikinci sınıf öğrencilerinin güz ve bahar döneminde tüm derslerde yapmış oldukları çalışmalardan oluştu.

Geleneksel hale gelmiş olan sergide, öğrencilerin çalışmalarının yanı sıra El Sanatları Bölümü Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Zeynep KÜNELGİN AKBAŞ, Öğr. Gör. Seyfullah BÜYÜKÇAPAR, Öğr. Gör. Nazmi GÜL ve Dr. Öğr. Üyesi Tuba KORKMAZ'ın çalışmaları da yer aldı.

Öğr.Gör. Ayhan TAŞKIRAN'ın cam altı, mumbatik, linol baskı teknikleri ile yaptırdığı çalışmalar büyük ilgi çekti. Öğr.Gör. Hilal YAMAN TAŞKIRAN'ın öğrencilerinin Sanat Tarihi'nde belli başlı eserleri poster olarak sunması, Nazmi GÜL'ün Alçı-Kalıp dersinin ürünleri olan endüstriyel ve dekoratif çalışmalar serginin göz dolduran unsurlarıydı.

Öğr. Gör. Zeynep KÜNELGİN AKBAŞ 'ın yürüttüğü, Yüzeysel Tasarım ve Tasarım Proje derslerinde öğrencilerin oluşturdukları desenler, Etili Seramik Fabrikası tarafından 45x45 yer karolarına basılarak sergilenmesi büyük ilgi topladı. Sanayi üniversite işbirliğine örnek olabilecek bu çalışmaya destek olan Etili Seramik Yönetim Kurulu Başkanı İsmail TÜLEK, açılışa gelenler arasındaydı.

Sergi afişini öğrencilerden Beytullah PAKLA, Dr.Öğr.Üyesi Tuba KORKMAZ'ın yürüttüğü Bilgisayar Destekli Tasarım dersinde öğrendikleri Photoshop bilgileriyle hazırladı.

Sergiye, Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL, Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, Jandarma Komutanı Jan. Yüzbaşı Cengiz Mete YAVUZ, CHP Çan İlçe Başkanı Atilla ERBİL, Ak Parti Çan İlçe Başkanı Orhan ARSLAN, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat OKAN, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ömer ŞAHİN, Çan Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Akın ARSLAN, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan ŞAHİN, Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemali ERGİN, Etili Seramik Yönetim Kurulu Başkanı İsmail TÜLEK, Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğretim Elemanları Öğr.Gör.Hilal YAMAN TAŞKIRAN, Öğr.Gör.Ayhan TAŞKIRAN, Öğr. Gör. Zeynep KÜNELGİN AKBAŞ, Öğr. Gör. Seyfullah BÜYÜKÇAPAR, Öğr. Gör. Nazmi GÜL, Dr. Öğr. Üyesi Tuba KORKMAZ ve Çan Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü 1.ve 2. Sınıf öğrencileri katıldı.