Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN EĞİTİM DÜZENLENDİ

Çan Belediyesi Proje Koordinatörlüğü ve Çan MYO işbirliği ile kadınlar gününde kadın girişimciler İçin eğitim düzenlendi

8 Mart Kadınlar günü nedeniyle  Çan Belediyesi etkinlikleri kapsamında, kadın girişimciler için “Girişimcilik”semineri düzenlendi. Çan Belediyesi Proje Koodinartörlüğü ve Çan Meslek Yüksekokulu işbirliğinde düzenlenen seminerde; İlçede bulunan kadınlarda girişimcilik ruhunu ve algısını oluşturma amaçlanarak, başarı örnekler de sunarak süreçler hakkında bilgilendirildi.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun Açış konuşmasında; “Bu Akşam 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Gerçekleştirdiğimiz Girişimcilik Seminerinde Çanlı Kadınlarımızla Bir Araya Geldik. Alanında Uzman Öğretim Görevlilerinin Sunumuyla Kadınlarımızın Ekonomik Hayata Katılırken Yardımcısı Olacak Girişimcilik Bilgilerini Çanlı Kadınlarımıza Aktarılmasını Sağladık” dedi.

Çan Belediyesi Proje Koordinatörü Nihal Taşçı'nın moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte; Öğr. Gör. Nurşen Yılmaz " Kadın Girişimcilerin Başarı Hikayeleri” başlıklı sunumunda, ulusal düzeyde başarılı kadın girişimcilerden örnekler verdi. Öğr. Gör. İdil Elver “Girişimci Motivasyonu ve Pazarlama” başlıklı sunumuyla, kadın girişimcilerin motivasyon düzeyleri ve ürün pazarlama,  pazarlama teknikleriyle ilgili bilgileri aktardı.  Öğr. Gör. Günay Koyuncu “ Bütçeni Yönet” başlığındaki sunumunda,  girişimciler için kredi kuruluşları, kredi alma süreçleri, KOSGEB girişimci başvuru yapma ve kredi onaylanması süreçleriyle ilgili pratik bilgiler sundu.

Kadın girişimci ve adaylarının konulara yoğun ilgisi, soru – cevap bölümü programın saatlerce sürmesine neden oldu. Kadın girişimciler, eğitimlerin yinelenmesini çok istediklerini, programdan çok mutlu ayrıldıklarını belirttiler.