Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çan Meslek Yüksekokulu

Çan MYO Muhasebe ve Vergi Bölümü, Vergi Haftası ve Muhasebeciler Gününü Törenle Kutladı

Ülke genelinde, 3568 Sayılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununun verdiği yetkiye istinaden hizmet veren meslek mensuplarının günü olarak kabul edilen "1 Mart" "Muhasebeciler Günü" olarak kutlanmaktadır. Yine aynı zaman süreci içinde yer alan “Vergi Haftası”, 2018 yılında 26 Şubat - 04 Mart tarihleri olarak belirlenmiştir.

Her yıl Çan Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölümü tarafından tüm ülke ile birlikte bir törenle kutlanan bu anlamlı günde,  Çan Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölüm Başkan Vekili Öğretim Görevlisi Betül KURT yaptığı konuşmada “ Biz hocalarınız olarak, sizlere vatanını milletini seven, ahlaklı, erdemli muhasebeciler olarak yetişmeniz için tüm bilgimizi, becerilerimizi, deneyimlerimizi aktararak yol göstermeye çalışıyoruz. Sizden isteğimiz de bu doğrultuda,  hayatlarınızı devam ettirmenizdir. Hiç şüphe yok ki gösterdiğiniz bu hassasiyet ilerde sizin çok iyi bir muhasebeci olacağınızın kanıtıdır. Bu ülke için bazıları göğüs göğüse çarpışırken, bazıları ise çalışarak, kalemiyle borcunu ödemelidir. Sizlerin ve tüm muhasebecilerin muhasebeciler haftasını kutlarım” dedi.

 Kutlama Çan MYO Muhasebe ve Vergi bölümü öğrencileri ile akademik ve idari personelin katılımıyla pasta kesimiyle sona erdi.